Новости

Все новости

Неделя английского языка


IV Всеукраинская научно-практическая конференция студентов...


Баскетбольная лига 2014


День Студента


Студенческий чемпионат по плаванию


Лучшие студенты посетили EUBAM


У МГУ ще одне фахове видання

Показать все новости

У центрі уваги – Закон «Про вищу освіту»  

Не так давно, вступив у силу оновлений Закон України «Про вищу освіту», який запровадив низку реформ у системі вищої школи. Для детального ознайомлення студентської молоді Одещини з цим документом 15 жовтня 2014 року був організований Молодіжний форум «Реалії впровадження Закону України «Про вищу освіту»: студентський погляд». Захід проводився на базі Національного університету «Одеська юридична академія» і зібрав приблизно 500 студентів та профспілковий актив з усіх вищих навчальних закладів Одещини, а також представників ЗМІ. Ініціатором проведення Молодіжного форуму виступив профком студентів Міжнародного гуманітарного університета у співорганізаторстві з профкомами студентів Одеської національної академії харчових технологій, Одеського державного екологічного університету, Одеської національної академії зв’язку ім. О. С. Попова, Національного університету «Одеська юридична академія».


На відкритті учасників заходу привітала президія у складі Президента Національного Університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету, академіка Сергія Васильовича Ківалова, ректора Міжнародного гуманітарного університету, професора Крижановського Анатолія Федоровича, голови студради Національного Університету «Одеська юридична академія» Валерії Прущак та голови профкому студентів Міжнародного гуманітарного університету Костянтина Громовенка. Далі до складу президії приєдналися голови профкомів студентів Одеської національної академії харчових технологій - Дмитро Скрипниченко, Одеського державного екологічного університету – Микола Бучко, Одеської національної академії зв’язку ім. О. С. Попова – Євген Омельчук, заступник голови профкому Національного університету «Одеська юридична академія» - Ілона Андреєва.

С.В. Ківалов окреслив основні моменти оновленого Закону «Про вищу освіту», у розробці якого вища школа Одещини, а зокрема і профспілкові організації вищих навчальних закладів брали активну участь. Наголосив на позитивних моментах, таких, як: незалежність вишів від держказначейства, їх можливість самостійно відкривати власні рахунки у державних банках; отримання права для ВНЗ вводити нові навчальні дисципліни без узгодження з Міністерством освіти і науки; посилення захисту майна, яке належить закладу тощо.


Для пожвавлення роботи Форуму та переведення його у формат дискусії присутнім у залі була надана ініціатива задавати запитання стосовно нововведень Закону України «Про вищу освіту» та вносити пропозиції різноманітного характеру. Студенти активно долучалися до діалогу; свої запитання ставили студенти, голови та члени студентських профкомів Національного університету «Одеська юридична академія», Міжнародного гуманітарного університету, Одеського державного екологічного університету, Одеської національної академії харчових технологій, Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова та ін.
Питання про скорочення вищих навчальних закладів Президент НУ «ОЮА» та МГУ прокоментував тим, що вже на прикладі юридичної спеціальності у країні спостерігається перевантаження кількістю спеціалістів. Так, наразі в Україні дипломованих юристів готує 200 вищих навчальних закладів, а це негативно впливає на подальше працевлаштування випускників. Регулювати цей процес повинна Агенція з забезпечення якості вищої освіти.

Із залу пролунало питання щодо впливу зменшення кількості дисциплін на навчальний процес. Такі зміни вплинуть на те, що студентам буде надаватися більше часу для самостійної роботи. У дискутуванні був згаданий досвід закордонних вишів, де всі лекції надаються студентам в електронному форматі до початку лекційного періоду, щоб вони встигли проаналізувати матеріал, попрацювати з ним та надати викладачам результати своєї самостійної роботи.

Цікавилися студенти питаннями щодо статусу здобувача, формування державного замовлення у вищих навчальних закладах, відповідно статистики ринку праці, зміною назв вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, статусу студентів, які отримали диплом спеціаліста, відпрацювання студентами впродовж 3-річного терміну на державних підприємствах та установах тощо.

Далі Молодіжний форум продовжив свою роботу в секціях: «Мотивація членства в профспілкових організаціях» та «Лідерство та керування командою».


Профком студентів Міжнародного гуманітарного університету


 [1-35]  [36-70]  [71-85]